Jak to działa?

Teleporada medyczna to konsultacja nieodbiegająca od standardowej wizyty w gabinecie lekarskim. Podobnie jak podczas tradycyjnego spotkania lekarz zbiera wywiad, na podstawie którego stawia diagnozę i przepisuje niezbędne dla polepszenia stanu zdrowia leki, bądź, jeśli wymaga tego sytuacja Pacjenta, kieruje na dodatkowe badania diagnostyczne.

Jak przygotować się do teleporady?

Aby usprawnić przebieg konsultacji należy:

  • spisać wszystkie niepokojące objawy, z którymi zgłaszamy się do specjalisty,
  • przygotować listę przyjmowanych leków,
  • zanotować pytania, jakie chcemy zadać lekarzowi.

Jak zapisać się na telewizytę na eporadnia.pl?

Rezerwacja wizyty na platformie eporadnia.pl jest szybkie i intuicyjne, a przede wszystkim nie wymaga stania w długich kolejkach do rejestracji wśród innych, często chorych Pacjentów.

Rezerwacja teleporady w 6 krokach:

kroki

Jak przebiega wizyta zdalna?

Rozmowa z lekarzem w trybie online, podobnie jak standardowa konsultacja w gabinecie stacjonarnym przebiega na żywo w czasie rzeczywistym. Za pomocą połączenia video Pacjent i lekarz widzą się i słyszą, dodatkowo mogą posiłkować się komunikatorem w formie czatu.

  • Przewidywany czas trwania wizyty ustalany jest przez lekarza i jest on widoczny podczas dokonywania rezerwacji terminu.
  • Podczas wizyty zbierany jest wywiad lekarski oraz analizowane są przesłane przez Pacjenta wyniki badań.
  • Lekarz wystawia e-receptę na niezbędne dla polepszenia stanu zdrowia Pacjenta leki, a jeśli wymaga tego sytuacja, również zwolnienie lekarskie (L4).